Na iOS vyšli „augmentovaní“ Angry Birds

Na iPhone vyšla zdarma AR verze Angry Birds s názvem Angry Birds AR: Isle of Pigs. Funguje konkrétně na iPhonech a iPadech se systémem iOS 12. Na verzi pro telefony s Androidem se pracuje, není však známo datum vydání.

Hru, kterou tvůrci vytvořili pomocí platformy pro rozšířenou realitu ARKit z dílny Applu, mohou hráči přenést na jakýkoli povrch kolem sebe, např. na stůl nebo podlahu, a pohybovat se po úrovních v 360 stupních. To jim umožní hledat v prostředí slabé prvky, skryté předměty nebo identifikovat různé úhly pro lepší přesnost. Momentálně je k dispozici 40 levelů a další mají následovat.

Jakmile zpozorují cíl, mohou hráči použít starý známý prak s „rozzlobeným ptákem“ k porážení věží a likvidaci prasátek. Hratelností je hra podobná titulu Angry Birds VR: Isle of Pigs, který vyšel v únoru, s tím rozdílem, že AR verze promítá hru do reality, kdežto VR verze do headsetu.

Studio Rovio v posledních letech zkoumá budoucnost hraní a věří, že za několik let by právě hraní v rozšířené nebo virtuální realitě mohlo být podstatně rozšířenější než dnes. Na AR a VR verzi Angry Birds spolupracovalo se studiem Resolution Games. Mimochodem, letos slaví Angry Birds 10. narozeniny.

 

Zdroj:  standard.co.uk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.