Na Kickstarteru se o přízeň uchází „robokočka“

Na Kickstarteru se o přízeň uchází robotická kočka jménem MarsCat od společnosti Elephant Robotics, která plní funkci robotického mazlíčka i domácího robota. A vzbudila zde velký zájem – jen chvíli po spuštění kampaně se zaplatila, a to téměř trojnásobně (tvůrci žádali 20 tisíc dolarů, vybralo se skoro 58 tisíc, přičemž zbývá ještě 39 dní).

„Robokočku“ ne nepodobnou nové inkarnaci „robopsa“ Aiba výrobce vybavil šesti kapacitními dotykovými senzory, senzorem ToF a gyroskopickým senzorem, šestnácti servomotory pomáhajícími jí s pohybem a 5MPx fotoaparátem umístěným v čumáku, který ji pomáhá „vidět“, a její oči tvoří dva OLED displeje s průměrem 3,8 palců a rozlišením 128×128, jež je možné uživatelsky přizpůsobit.

O její chod se stará jednodeskový počítač Raspberry Pi 3 a na jedno nabití má při „nepřetržité interakci“ vydržet dvě až tři hodiny provozu, při méně častém používání pak až pět hodin. Se světem se propojuje pomocí Wi-Fi a Bluetooth.

Interakce uživatele s ní bude podle slov výrobce utvářet její osobnost. Např. pokud na ni bude často mluvit, bude na něj v reakci na to častěji mňoukat nebo když se s ní bude hodně mazlit, bude se projevovat radostněji. Společnost také tvrdí, že je schopna rozpoznat 20 klíčových slov, mezi nimi i povely jako „zastav“, „choď“, „běhej“„sedni“, „pojď sem“ nebo „podívej se na mě“. Pokud bude uživatel chtít změnit její chování, bude moci pro ni programovat akce pomocí otevřeného API a Raspberry Pi.

MarsCat prvních 100 backerů (zatím jich je 79) vyjde na 649 dolarů a tato cena bude narůstat v závislosti na tom, kolik sponzorů robota již podpořilo. Těchto prvních 100 lidí by se jej mělo dočkat v březnu, zatímco pozdější backeři v květnu, resp. červenci. Dostupný bude příští rok i volně na trhu, a to za cenu 1 299 Kč.

 

Zdroj: theverge.com, kickstarter.com

http://kck.st/3606PZb

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.