Na Kickstarteru se o přízeň uchází svítící lano

Společnost Power Practical spustila na Kickstarteru kampaň na svůj provaz s LED osvětlením s názvem Luminonoodle Task. S ním podle slov tvůrců venku nikdy nepocítíme nedostatek světla. „Našlápnuto“ má více než dobře – za týden projekt vybral přes 126 tisíc dolarů, přičemž požadoval jen 50 tisíc.

Provaz o hmotnosti necelých 200 g je vysoce flexibilní a tenký (pouze 1,26 cm) a je možné jej díky magnetům na obou koncích připojit, kam bude třeba (např. na karoserii auta), pověsit jej či ohnout kterýmkoli směrem. Jeho hlavní předností je ale to, že svítí – a svítí dostatečně silně. Podle tvůrců vyzařuje 3600 lm a zdatně tak imituje sluneční záření.

Hodí se např. do nedostatečně osvětlené místnosti, využitelný je pro noční opravy v garáži a lze s ním pořádat i venkovní noční oslavu. Intenzitu světla je možné podle potřeby upravovat pomocí dálkového ovladače. Provaz se nabízí ve dvou velikostech – 61 cm a 1,5 m a je velmi odolný, vyroben je totiž z vodotěsného silikonového materiálu, splňujícího normu IP-67. Díky jeho velké ohebnosti a kompaktním rozměrům je možné jej složit a uložit prakticky kamkoli.

Celkově má Luminonoodle Task k dispozici 2835 LED světel a pro studené barvy využívá barevnou paletu 6500K a pro teplé 2700K, což přispívá k realističtějšímu ztvárnění skutečného světla. Provaz existuje ve třech variantách – první má maximální svítivost 1000 lm (minimální 75 lm) při délce 61 cm, druhý disponuje svítivostí 3600 lm (minimální 180 lm) a je dlouhý 1,5 m a třetí varianta s názvem Task Link vyzařuje stejnou minimální i maximální intenzitu světla jako druhá a umožňuje propojení až tří provazů o délce 61 cm, maximální délka tedy činí přes 1,8 m.

K provazům si lze přikoupit různé příslušenství, např. USB nabíječku, nabíječku do auta či do zdi, pouzdro nebo úchyty. Základní model vyjde na 45 dolarů (se sadou baterií za 84 dolarů), ostatní dvě stojí 119, resp. 169 dolarů. K dostání budou od května příštího roku.

 

Zdroj: kickstarter.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.