Zdroj: pixabay.com

Na klub Premier League zaútočili hackeři, krádeži milionu liber zabránila banka

Terčem zájmu hackerský skupin je řada oborů lidské činnosti. Počítačoví piráti se snaží získat především data, konkrétní informace nebo peníze. Nejčastěji se v souvislosti s jejich činností mluví o bankách, bezpečnostních složkách, politických kruzích nebo v poslední době zdravotnictví. Stranou pozornosti ale nezůstává ani sportovní odvětví, protože v něm se také točí poměrně velké peníze.

Své o tom ví také jeden nejmenovaný klub anglické Premier League, který se ocitl velmi blízko možné ztrátě milion liber. Celou transakci se podařilo zastavit díky intervenci banky, která spravuje klubu jeho finance. Tuto zprávu bez dalších podrobností zveřejnilo tento týden britské Národní centrum pro kybernetickou bezpečnost (NCSC).

Právě sport je odvětvím, na nějž se hackeři ve světovém měřítku v poslední době zaměřují. Mnoho klubů totiž nemá dobrou ochranu před podobnými incidenty a jsou tak pro hackery poměrně snadnou kořistí. Zároveň se (především u fotbalu) jedná o svět kde se točí velké peníze.

Útok, který zastavila banka byl vedený prostřednictvím hacknutí emailového účtu generálního ředitele klubu v době jednání o přestupu některého z hráčů. Hackeři do celé transkace vstoupili a nebýt banky nechali by si peníze za hráče vyplatit na vlastní účet.

Není to poprvé se co se Premier League musela potýkat s problémy jejichž zdrojem jsou hackeři. Před jedním zápasem se jim podařilo nabourat bezpečnostní systémy stadionu a blokovat turnikety u vstupu. Zápas se díky tomu málem nedohrál.

Sir Hugh Robertson, předseda Britské olympijské asociace uvedl, že tento incident jen potvrzuje, že je nezbytně nutné, aby jednotlivé kluby věnovaly zvýšenou pozornost kybernetické bezpečnosti.

Zdroj: bbc.com