Na letišti v Kodani letělo první elektrické dronové taxi

Doby, kdy začnou v opravdovém provozu létat elektrické dronové taxíky se pomalu blíží a napovídají tomu i různé drobné události, jež to předznamenávají. Jednou z nich je také první start dronového taxi v rámci prostoru mezinárodního letiště. Ten na konci tohoto týdne ohlásila společnost Volocopter.

Ta vydala tento pátek video, které ukazuje, let jejího dronové prototypu s osmnácti rotory, který řídí pilot posazený přímo v něm. Tento let se odehrál v rámci prostoru letiště v Helsinkách. Ačkoliv nejde o první let Volocoptery, jedná se o velký průlom. Právě letiště, jako důležité body ve městech by se v budoucnu měly stát klíčovými body, jež by létající taxi obsluhovalo. Problém je, že letiště si ve svém blízkém okolí z pochopitelných důvodů drží striktní bezletovou zónu, takže taxíky musí získat výjimku.

Společnost Volocopter působí na trhu od roku 2011. Jejím cílem od počátku bylo vyvinout létající taxi. Formu velkého dronu začal produkt společnosti dostávat až v posledních několika letech. Záměr společnosti přitom podpořili technologické giganty jako Daimler nebo Intel. V současnosti jsou stroje společnosti stále ve fázi testování a potrvá ještě několik dalších let, než se létající taxíky stanou běžnou součástí dopravy. Do té doby musí také dojít k legislativnímu ošetření jejich provozu, protože malé helikoptéry nebo letadla, létající krátké vzdálenosti po městě nejsou něco, s čím by současné zákony počítaly.

Zdroj: theverge.com