Na spor dvou hráčů Call of Duty doplatil cizí muž

Velmi závažný incident vyšetřují policisté v USA. Zdánlivá legrácka a vyřizování účtů mezi dvěma hráči hry Call of Duty skončilo smrtí muže, který s celou situací neměl nic společného. Dva hráči se po hře na twitterovém účtu pohádali o sázku 1,5 dolaru. Jeden z účastníků sporu, s přezdívkou SWauTistic, vyhrožoval druhému, že si ho najde. Ten, skrývající se pod přezdívkou 7aLeNT, odpověděl, ať to zkusí a poslal mu falešnou adresu.

SWauTistic následně se změněným telefonním číslem zavolal tísňovou linku a tvrdil, že se dopustil vraždy jednoho člena své rodiny a ostatní drží jako rukojmí, následně udal adresu, kterou dostal od svého soka. Na místo neprodleně a vyrazila zásahová jednotka SWAT. Tam jednotka zastihla 28letého muže, jemuž dům patřil. Vyzvala jej, aby se vzdal a odhodil zbraně. Ten celou situaci nepochopil, ruce nad hlavu nedal, naopak s nimi pohyboval v oblasti pasu. Elitní jednotka jej vzápětí zastřelila z obavy z další střelby. Muž byl zcela nevinný a neměl s případem hádky dvou hráčů nic společného. Dokonce ani podle své rodiny nehrál počítačové hry.

Policii se velmi rychle podařilo vypátrat, že za takzvaným swattingem stojí pětadvacetiletý Tyler Barriss, který falešné zprávy policii posílal už dříve a nahlásil několik bombových útoků. Odpovědnost za smrt 28letého muže si nepřipouští, protože podle svých slov nezmáčkl spoušť. V současnosti je Barriss ve vazbě a bude mu brzy sděleno obvinění. Podle police zatím není jasné, jestli on sám byl aktérem sporu o výsledek sázky, anebo jestli si jej někdo najal. Vyšetřování celé události nadále probíhá.

Swatting, tedy falešné zavolání policie nebo zásahové jednotky s cílem někoho vystrašit nebo si s ním vyřídit účty, se za posledních několik let velmi rozmohl. Jedná se o krajně nezodpovědnou a nebezpečnou praktiku, jak ukázal i tento případ. Úřady ji budou do budoucna velmi přísně trestat.

Zdroj: abcactionnews.com fortune.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.