Na svět „prosákly“ další fotografie a informace o telefonu Nokia 8

Na veřejnost se dostaly další fotografie a informace o novém telefonu Nokia 8 od „znovuvzkříšené“ finské společnosti Nokia. Píše o tom na serveru venturebeat.com známý novinář Evan Blass.

Od chvíle, kdy finský startup HMD Global Oy začal vyvíjet telefony na OS Android jako exkluzivní držitel licence od Nokie, fanoušci kdysi slavného výrobce čekali na uvedení nové vlajkové lodi, přestože Nokia jako taková již smartphony nevyrábí, pouze je licencuje a podílí se na designu. Novým high-end modelem má být právě Nokia 8.

Nový telefon by měl být nástupcem prvních smartphonů od legendárního výrobce – modelů Nokia 3, 5 a 6 a designově se jimi inspiruje, např. výrazně zaoblenými hranami. Zařízení bude mít úhlopříčku 5,3 palce, velmi jemné rozlišení v QHD (neboli 2K) a pohánět je bude procesor Snapdragon 835. Bude také disponovat 4 nebo 6 GB RAM a  softwarový chod zařízení má zajišťovat nový Android 7.1.1 Nougat. Nokia 8 též dostala do vínku 13MPx duální fotoaparát a špičkovou optiku od firmy Carl Zeiss. Bude k mání ve čtyřech barevných variantách, a to modré, zlatomodré, stříbrné a zlatoměděné.

Podle informací zveřejněných webem má být nový telefon od Nokie oficiálně oznámen 31. července. Stát by měl podle jeho informací 589 eur (675 dolarů).

 

Zdroj: venturebeat.com, gizchina.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.