Na Switch by mohl být za pár dní dostupný YouTube

Na konzoli Switch by mohla již 8. listopadu dorazit populární streamovací služba YouTube. Podle příspěvku zveřejněném na webu resetera.com je platforma zmiňována jako doporučená nativní aplikace pro Switch u her vyhledaných na oficiálním webu Nintenda, kde je uváděno i toto datum.

O YouTube na Switch se spekuluje již od června, kdy se na webu obchodu Best Buy u této prodávané položky objevila jména YouTube, Hulu a Netflix. Platforma Hulu na konzoli funguje již přes rok a je v současnosti jednou ze dvou podporovaných služeb pro streamování videa (druhou je na Japonsko omezená služba NicoNico), o podpoře Netflixu se nějakou dobu rovněž spekuluje.

Jednou ze slabin hybridní konzole, které se prodalo od launche v březnu minulého roku do konce září letošního již téměř 23 mil. kusů, je právě omezený výběr videoslužeb. Je to dané tím, že Nintendo konzoli prezentuje primárně jako herní zařízení, nikoli streamovací, resp. multimediální.

To, že se na Switchi mohou později objevit některé další streamovací služby, před necelým půl rokem nepřímo naznačil šéf americké pobočky Nintenda Reggie Fils-Aimé, když se nechal slyšet, že v Nintendu na toto téma „probíhají diskuse“.

Switch by každopádně nebyl jediným zařízením Nintenda, který by YouTube podporoval. Služba ve formě aplikace je již nějakou dobu dostupná na konzolích Wii U a 3DS, takže pokud nebude na Switch zpřístupněna tento týden, je nanejvýš pravděpodobné, že bude v dohledné budoucnosti.

 

Zdroj: resetera.com, digitaltrends.com, endgadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.