Foto: se svolením Nothing

Na trh míří první bezdrátová sluchátka Ear 1 společnosti Nothing – nabídnou ANC za přijatelnou cenu

Vůbec prvním produktem společnosti Nothing budou bezdrátová sluchátka nesoucí jednoduchý název Ear 1. Oficiálně představeny budou 27. července. Ještě před tímto uvedením se však nový výrobce pochlubil některými důležitými informacemi včetně ceny.

A u ceny také začneme. V Evropě se budou prodávat za 99 euro (v USA 99 dolarů), což (vzhledem k tomu, co tato sluchátka nabízí) není vůbec mnoho. Ear 1 se tak stanou jedněmi z nejdostupnějších sluchátek na trhu.

Kromě příjemné ceny však musíme zmínit také fakt, že Ear 1 se pochlubí také nejmodernější technologií aktivního potlačení hluku (ANC), která využívá hned tři mikrofony. To znamená, že nová sluchátka se stanou horkým kandidátem o nejlepší bezdrátová sluchátka s aktivním potlačením hluku roku 2021.

ANC je totiž funkce, kterou obvykle najdeme pouze u podstatně dražších modelů. Například nedávno oznámená sluchátka Beats Studio Buds sice také nabízejí ANC, ale jejich cena začíná na 149 dolarech. Sluchátka Galaxy Buds Pro od společnosti Samsung jsou ještě dražší – stojí 199 dolarů a za sluchátka AirPods Pro od Applu zaplatíte 249 dolarů.

Rozhodnutí společnosti Nothing integrovat do sluchátek ANC za výrazně nižší cenu by mohlo přimět konkurenci k podobnému kroku, tudíž by se do budoucna tato funkce mohla stát běžnou součástí standardní výbavy i levnějších sluchátek. To však bude samozřejmě záviset i na úspěchu sluchátek Ear 1 u uživatelů. Ten totiž (i přes přijatelnou cenu a lákavé funkce) není zaručen. Rozhodně jsme však zvědaví, jak se společnost Nothing – nový londýnský startup Carla Peie – bude dále vyvíjet.

Zdroj: phonearena.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.