Zdroj: 5gbioshield.com

Na trhu se objevil USB flash disk, který má chránit proti 5G sítím

V poslední době se vyrojila řada konspiračních teorií, které kladou do souvislosti šíření nemoci COVID-19 s postupným zaváděním 5G sítí. Přestože pro tyto domněnky neexistují relevantní důkazy, na jejich základě v současné době dochází nejen k zapalování a ničení 5G vysílačů, ale i k nárůstu nabídky produktů, které údajně umí odclonit nebezpečné 5G záření. Jedním z těchto „jedinečných vynálezů“ je i USB flash disk, který nabízí firma 5GBioShield.

Na webu uvedené společnosti je tento „zázračný“ USB flash disk popsán jako „přenositelný holografický nanovrstvý katalyzátor“, který je možné použít k „vyvážení a harmonizaci škodlivých účinků nevyváženého elektrického záření“. Podle společnosti 5GBioShield by disk měl kolem sebe (a tedy i kolem svého majitele) vytvořit holografickou bublinku, která jej ochrání před 5G vlnami, a to v rozsahu od 8 do 40 metrů (v případě potřeby tedy může ochránit i rodinný dům).

Po prozkoumání zařízení společností Pen Test Partners, která se testováním elektroniky zabývá, však bylo (nepřekvapivě) zjištěno, že se jedná o obyčejný USB flash disk s kapacitou 128 MB, který v sobě neobsahuje žádné komponenty navíc.

https://5gbioshield.com/wp-content/uploads/2019/12/single_key_pt-2.png
Zdroj: 5gbioshield.com

Společnost 5GBioShield se jej nejen nestydí prodávat za zhruba 350 dolarů (pořizovací cena podobných zařízení se přitom pohybuje okolo 5 dolarů), ale dokonce jde o zařízení, které přímo doporučil výbor Glastonbury Town Council, který se věnuje otázce o možné škodlivosti 5G sítí.

Zmiňovaný USB flash disk ale není jediným falešným výrobkem, který má chránit před 5G zářením. Na Amazonu lze najít po zadání hesla: „5G shield“ („5G ochrana“) zhruba 1 000 výsledků (od ochranného spodního prádla, přes pilulky, náplasti, klobouky, křišťálové náramky až po pouzdra na telefon).

Zdroj: gizmodo.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.