Na zamykacích obrazovkách některých telefonů Huawei se začaly objevovat reklamy

Na zamykacích obrazovkách některých smartphonů Huawei se začaly bez předchozího upozornění objevovat reklamy. Podle vyjádření čínského smartphonového obra však on původcem reklam není.

„Reklamy neinicioval Huawei. Vyzýváme uživatele, aby zkontrolovali nastavení aplikací, nebo se řídili veřejně dostupnými instrukcemi pro odstranění reklam ze zamykací obrazovky,“ sdělila společnost v prohlášení pro web Digital Trends. Reklamy prý pocházejí ze služeb nebo aplikací třetích stran. Upozornila také na to, že podobný problém před rokem řešil Samsung.

Jak uvádí web 9to5Google, na telefonech se konkrétně zobrazuje reklama(celkem čtyři obrázky)na agenturu Booking.com, která nabízí on-line rezervace ubytování. Podle něj v tom Huawei není nevinně – reklamu prý zřejmě nenápadně vsunul do funkce Magazine Unlock, která uživatelům jeho telefonů umožňuje na zamykací obrazovku umístit sadu obrázků, jež se při každém odemčení smartphonu mění.

Není to první případ svého druhu, reklamy jsme v minulosti mohli vidět i na telefonech jiných značek, např. Xiaomi. Na tuto skutečnost však společnost upozorňuje ve svých smluvních podmínkách. Reklamy na smartphony také umisťuje Amazon, avšak jen v rámci Amazon Prime Exclusive Phones, exkluzivní nabídky smartphonů dostupné uživatelům předplatitelské služby Amazon Prime.

 

Zdroj: digitaltrends.com, 9to5mac.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.