Foto: se svolením Nvidia

Na zařízení Shield TV bude brzy dostupná otevřená beta služby GeForce NOW

Nvidia na svou streamovací platformu Shield TV brzy uvolní otevřenou betaverzi služby GeForce NOW. Služba, která promění platformu ve virtuální „nadupaný“ herní stroj s podporou špičkových  titulů, byla dosud dostupná pro PC a Mac.

Uživatelé zařízení budou moci hrát zatím 225 PC her, přičemž seznam se bude postupně rozšiřovat. Kromě toho bude možné si kupovat nové hry přímo z distribučních platforem Steam a Uplay. Tituly se navíc stáhnou a spustí bez dlouhého čekání a Nvidia se postará i o včasné aktualizace.

Stažené hry se budou ukládat v cloudu (ukládat se zde budou i uložené hry), takže nebudou zabírat místo na omezeném vnitřním úložišti. Hráči tedy budou moci rozehrát hru na Shield TV a pokračovat v hraní třeba venku na notebooku. Na seznamu najdeme i velmi hrané tituly současnosti i minulosti, jako je Fortnite, Tom Clancy’s Rainbow Siege, Overwatch, Dota 2, Zaklínač 3, Divinity: Original Sin 2 nebo Skyrim a Fallout 4, a hráči se také mohou těšit na očekávané „trháky“, např. nové dobrodružství Lary Croft s názvem Shadow of the Tomb Raider.

Zcela jistě nejlepší zprávou pro uživatele je ale to, že všechny top tituly bude možné hrát plynule ve vysokých rozlišeních a detailech, jako kdyby běžely na špičkovém GPU od Nvidie. Společnost slibuje, že např. zmíněný Zaklínač 3 poběží v rozlišení Full HD v 60 FPS.

GeForce NOW na platformě nahradí dosavadní službu, za kterou si Nvidia účtovala 8 dolarů měsíčně, a která fungovala pouze s hrami, jež uživatel už předtím měl. Pokud si chtěl koupit novou hru, musel tak učinit přes Steam nebo Uplay prostřednictvím jiného zařízení.

 

Zdroj:  endgadget.com, nvidia.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.