Zdroj: pxhere.com

Nabíječky pravděpodobně zmizí z krabic nových telefonů, k Apple se přidal i Samsung

V budoucnu se s velkou pravděpodobností budou prodávat jen samostatné telefony v krabici bez nabíječky. Jde o trend, který bude s největší pravděpodobností sílit. Nedávno jsme informovali o tom, že novou řadu iPhone 12 (a možná dokonce všechny budoucí iPhony) bude Apple prodávat bez nabíječky v balení. Nyní s něčím podobným přichází také Samsung.

Nejdramatičtější scénáře hovoří o tom, že všechny v budoucnosti vyrobené telefony Galaxy nebudou obsahovat nabíječku, a zákazník si tak v krabici zakoupí pouze samotný smartphone. Uvidíme ale, jestli situace bude tak dramatická, podle zpráv pocházejících přímo od Samsungu, totiž terpve dochází v rámci společnosti k diskuzi ohledně vyloučení nabíječky z krabic, a to prozatím pouze u některých chytrých telefonů. Zatím ale není jasné, o které modely konkrétně půjde (změna by se tak mohla dotknout jak vlajkové lodi, tak i telefonu ze střední třídy).

Přestože se může zdát, že jde o drastické řešení, při hlubším pohledu dává smysl. Podle webu SamMobile se každý rok vyrobí stovky milionů chytrých telefonů, pokud by v balení nebyla dodávána nabíječka, došlo by ke značnému snížení nákladů. Díky tomu by společnosti mohly sáhnout ke snížení ceny za nabízená zařízení. Nezanedbatelný ale není ani ekologický aspekt snížení produkce elektronického odpadu.

Pravděpodobnost, že většina uživatelů nabíječku ze staršího modelu doma má, je sice vysoká a do jisté míry na to budou výrobci sázet. Pochopitelně ale i v rámci prodeje nového zařízení budou společnosti nabíječky zákazníkům dále nabízet jako oficiální příslušenství ke každému telefonu.

Zdroj: pocketnow.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.