Foto: se svolením Meta

Náhlavní souprava Meta Quest 2 VR bude levnější

Společnost Meta po uvedení headsetu Quest 3 trvale snižuje cenu svého headsetu Quest 2 VR na 250 dolarů. Za tuto cenu se Quest 2 prodává už od Černého pátku, ale nová maloobchodní cena by mohla znamenat ještě lepší nabídku.

„Věděli jsme, že můžeme udělat ještě víc pro to, aby byla VR dostupnější […], proto od 1. ledna trvale snižujeme ceny modelu Quest 2 a jeho příslušenství,“ napsala společnost. Pro představu, 128GB Quest 2 nyní stojí 250 dolarů, zatímco 256GB model 300 dolarů. Společnost Meta rovněž snižuje ceny repasovaných jednotek na 230, resp. 270 dolarů. Podobné ceny lze nalézt na Amazonu.

Snížení cen se týká také příslušenství pro zařízení Quest 2. Největšího poklesu se dočkal řemínek Elite Strap s baterií, a to ze 120 na 90 dolarů. Běžný řemínek Elite Strap nyní stojí 50 dolarů, pouzdro na přenášení kleslo na 45 dolarů, Active Pack nyní stojí 60 dolarů a Quest 2 Fit Pack byl zlevněn z 50 na 40 dolarů.

Quest 2 se stal jedním z nejoblíbenějších VR headsetů díky nízké zaváděcí ceně 300 dolarů, ale nadšení utichlo, když Meta v polovině roku 2022 zvýšila cenu na 400 dolarů. Model Quest 3 za 500 dolarů byl velkým krokem vpřed díky vylepšeným obrazovkám a čočkám, kompaktnějšímu designu, vyššímu výkonu, kamerám pro smíšenou realitu a dalším prvkům.

Díky stovkám dostupných VR titulů (včetně Resident Evil 4, nové hry Roblox a stále populárnějšího Beat Saber) je však Quest 2 stále skvělým vstupem do světa VR. Nyní je za tuto cenu ještě atraktivnější a možná se dočkáme toho, že v příštím roce klesne ještě níže. Snížení cen by se mělo dotknout i České a Slovenské republiky.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.