Foto: SETI

NASA jmenuje šestnáctičlenný panel pověřený vyšetřováním UFO

Loni v červnu NASA oznámila, že svolá panel, který prozkoumá “neidentifikované letecké jevy” (UAP), respektive UFO. Spolu s tím uvedla, že si nemyslí, že by jevy byly “mimozemského původu”. Nyní však vesmírná agentura představila zcela nový šestnáctičlenný panel, který se zaměří na “pozorování a na další údaje shromážděné z civilního, vládního a komerčního sektoru”.

Předsedou panelu je David Spergel, bývalý vedoucí ústavu astrofyziky na Princetonské univerzitě. Dalšími členy jsou Anamaria Bereaová, výzkumná pracovnice Institutu SETI (Search for Intelligence Life) v kalifornském Mountainview, astronaut a zkušební pilot NASA ve výslužbě Scott Kelly a další lidé od oceánografů přes astrofyziky až po vědecké novináře. Tato nová skupina je odlišná od již existující skupiny Pentagonu, která zkoumá UAP nahlášené vojenskými piloty, které jsou vyšetřované představiteli obrany a zpravodajských služeb USA.

Nicméně se zdá, že ani samotná NASA nevěří, že by za těmito videi a pozorováními něco bylo. I tak může panel dle NASA plnit důležitou roli při určování toho, jak tyto jevy klasifikovat – i když se nemusí nutně jednat o mimozemšťany.

“Pochopení údajů, které máme k dispozici ohledně neidentifikovaných leteckých jevů, je důležité pro to, abychom mohli vyvodit vědecké závěry o tom, co se děje na naší obloze,” řekl zástupce administrátora NASA Thomas Zurbuchen. “Data jsou jazykem vědců a umožňují vysvětlit nevysvětlitelné.”

Zdroj: www.engadget.com