Zdroj: prweb.com

Nástroj AI dokáže generovat zvukový překlad i hlas mluvčího zároveň

Lokalizace do cizích jazyků je pro většinu tvůrců obsahu na internetu poměrně složitou záležitostí. Někteří s lepší jazykovou výbavou vydávají svůj obsah ve dvou nebo třech jazycích, stále však existuje široké spektrum publika, jež nedokáží oslovit, a navíc musí svůj obsah nahrávat hned několikrát.

Průlom na poli automatického překladu ohlásila společnost Resemble AI, která ohlásila nástroj Localize. Ten dle slov jejích zástupců dokáže automaticky překládat mezi jazyky a zároveň přitom udržet konzistentní hlasový přednes. Využít tyto možnosti lze ve filmech, videích, audioknihách videohrách nebo dalších formátech. Na podobném konceptu pracuje také Google, avšak o jeho projektu nebyly déle než rok vydány nové informace.

Vyhlídka na to, že si budeme moci vychutnat hlasy našich oblíbených herců z Hollywoodu mluvící plynnou češtinou je bezesporu zajímavá. Otázkou však je, jak by si zvládl algoritmus další aspekty řeči, jako je třeba melodie, a jak dokáže jednotlivé promluvy zasadit mluvčímu do úst.

Localize nyní překládá mezi angličtinou, francouzštinou, němčinou, nizozemštinou, italštinou a španělštinou. V blízké budoucnosti se plánuje přidání korejštiny, japonštiny a mandarínského dialektu.

Resemble AI říká, že Localize dokáže překládat nahrávky způsobem, který přesně odráží slova a významy mluvčího. Systém tvrdí, že dokáže proměnit původní zvuk v řeč, která využívá hovorové výrazy a gramatické struktury určité oblasti a jazyka. I tak asi není důvod myslet si, že by překladatelé nebo dabéři přišli v dohledné době o zdroj obživy.

Zdroj: prweb.com