Foto: se svolením Emojipedia

Navrhovaný seznam nových emoji zahrnuje například podané ruce v různých odstínech pleti

U příležitosti Světového dne emoji, který je stanoven na 17. července, představila Emojipedia nový seznam navrhovaných emoji, která bude konsorcium Unicode zvažovat pro zařazení do Unicode 14.0. Jaké kandidáty nový seznam zahrnuje? Mezi jinými jde například o rozpouštějícího se usměvavého smajlíka, disko kouli, fazole, podané ruce v různých odstínech pleti, ptačí hnízdo nebo třeba záchranný kruh.

Každopádně ne všechna emoji, která jsou na seznamu, budou do Unicode 14.0 zařazena. Ovšem přesto se nakonec uživatelé přeci jen dočkají všech obrázkových znaků. A tak zatímco konsorcium o konečné podobě seznamu rozhodne v září letošního roku, emoji, která nebudou zařazena, se mezi uživatele přeci jen dostanou, i když o něco později, a to zhruba do konce letošního roku nebo v průběhu roku 2022.

Podobně jako téměř každý seznam emoji od roku 2014, i současné návrhy jsou navrženy s důrazem na rozmanitost a inkluzivitu. Velmi výrazně můžeme tyto kvality vidět například u obrázkových znaků podaných rukou, které mají různé odstíny pleti. Tento znak byl v plánu již delší dobu, ale kvůli technickým omezením práce na něm trvala zhruba dva roky. Nyní by se však měl konečně zařadit po bok současných oficiálních emoji.

Další zajímavostí nejnovějšího seznamu je to, že práce na něm musela být přerušena. V roce 2020 totiž došlo k odložení vydání Unicode 14.0 kvůli pandemii covidu-19. „Letos se prostě nemůžeme zavázat ke stejnému harmonogramu, jaký jsme dodržovali v minulosti,“ uvedlo konsorcium v minulém roce s tím, že vlivem pandemie byli zavaleni také obrovským množstvím návrhů emoji od tvůrců z řad široké veřejnosti.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.