Návštěva stánku Acer – super tenké notebooky i špičkové VR na vlastní kůži

Po včerejší show společnosti Acer, jsme byli velmi zvědaví, jak vypadají její nové produkty mimo světla prezentace, a můžeme říci, že nás společnost Acer rozhodně nezklamala.

Abychom byli přesní, nemluvíme pouze o značce Acer, ale také o dceřiné společnosti Predator, jejíž produkty jsou zaměřeny na potřeby hráčů. Už na první pohled jsme si nemohli nevšimnout rozdílu designu obou značek, který byl na stánku patrný. Zatímco produkty Aceru jsou minimalisticky zaměřené a kladou důraz na maximální subtilnost, počítače, které nabízí značka Predátor, jsou opravdu nabušené herní mašiny a dávají to patřičně najevo svým vzhledem.

Herní výbava značky Predator je nepochybně velmi zajímavá, avšak nás ke stánku přitáhly notebooky Aceru, „hvězdy“ včerejší dopolední show, modely Swift 5, Swift 7. Pokud je kompaktnost hlavní vlastností, kterou hledáte u svého notebooku, asi v dnešní době nenajdete lepší volbu než právě Acer.

Model Swift 5 je pro jeho nízkou váhu možné splést si s pouhou maketou a u modelu Swift 7 zase máte neodbytný pocit, že kus počítače prostě chybí. Ani v jednom případě tomu tak však není. Jeden z kolegů přirovnal Swift 7 k papírovým deskám s papíry a měl pravdu, v zavřeném stavu má Swift 7 opravdu tloušťku hromádky papírů. Zároveň je u obou modelů velmi dobře zvládnutá ergonomie, i přes svou subtilnost se dají otevřít jednou rukou, nekloužou po desce a jsou stabilní.

Když je řeč o kompaktních noteboocích, nemůžeme opomenout také inovovanou verzi modelu Aspire 7, počítače střední třídy, který ve své kategorii bude těžko, co se skladnosti týče, těžko hledat konkurenci.

Samostatnou kategorií zážitku je potom Star VR One. Nový VR headset určený pro profesionální prezentační využití. Při jeho konstrukci využili vývojáři mimořádně masivní optiku, která zajišťuje, že oči se mohou po virtuální realitě svobodně pohybovat. Pokud bychom použili analogii ze světa mobilních telefonů, mohli bychom jí nazvat bezrámečkovou virtuální realitou.

Svoboda očí společně s velmi detailními displeji přináší mnohem přirozenější pocit a lepší vcítění do světa virtuální reality. Když k tomu připočteme špičkový tracking, je zážitek ze Star VR o úroveň výše než většina konkurence.

Vzhledem k nákladům bude však Star VR One používán zatím pouze v nejvyšší kategorii marketingu, takže až si půjdete koupit nové Porsche, možná si jeho barvu a vnitřní výbavu bude vybírat právě za pomocí brýlí Star VR One.

 

Fotogalerie:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.