Návštěvnost letošního ročníku E3 byla nejvyšší od roku 2005

Pořadatelé minulý týden skončivšího herního veletrhu E3 se pochlubili, že návštěvnost letošního ročníku byla nejvyšší od roku 2005. Do haly Los Angeles Convention Center si našlo cestu přes 69 200 lidí. Těsně tak odolal rekord z roku 2005, kdy sem zavítalo 70 tisíc návštěvníků.

Organizátor veletrhu, společnost Entertainment Software Association (ESA), v prohlášení rovněž uvedl, že eventy největšího herního svátku si na internetu naladily miliony fanoušků her a že letošní ročník byl „ohromně úspěšný“.

Výstavní plocha tento rok nabídla přes 200 vystavovatelů, z nichž 85 se veletrhu zúčastnilo poprvé. Vystavovatelé předvedli celkem 3250 produktů (kromě her i zboží související s hrami, hardware apod.). Prezident a šéf ESA Michael Gallagher v prohlášení také zdůraznil, že „E3 2018 podtrhl kulturní důležitost videoher pro globální publikum“.

Letošní ročník se vyznačoval i tím, že při představování některých her spojil svět her a filmu. Na pódiu tak mohli vidět např. známé herce Elijaha Wooda (spolupracuje se studiem Ubisoft Montreal na VR „filmohře“ Transference), Josepha Gordona-Levitta (jeho společnost HitRecord spolupracuje také s Ubisoftem na Beyond Good & Evil 2) nebo Jacka Blacka a veletrhu se jako speciální hosté též účastnili tvůrci seriálu Westworld Jonathan Nolan a Lisa Joyová či režisér Darren Aronofsky.

Příští ročník se bude konat od 11. června–13. června.

 

Zdroj: gamesindustry.biz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.