Zdroj: mi.com

Neaktualizujte Xiaomi Mi A3 na Android 11, mohlo by dojít k poškození telefonu

Smartphone Xiaomi Mi A3 se konečně dočkal Androidu 11. Pokud ale patříte mezi majitele tohoto telefonu, měli byste s aktualizací ještě počkat. Proč? Řada uživatelů po provedení aktualizace systému hlásí, že se jejich smartphone stal buď zcela nepoužitelným (zasekl se), nebo je jeho používání značně ztížené. A i přesto, že některým zařízení běží i po aktualizaci bez problémů, nelze nijak zaručit, že mezi nimi bude i váš telefon. Rozhodně proto také doporučujeme deaktivovat automatické aktualizace systému.

Tato zpráva je o to nepříjemnější, že telefony Xiaomi Mi A3 a A2 měly problémy již při aktualizaci na systém Android 10. Tehdy hrozilo riziko poškození displeje a problémy s nabíjením, které mohly zapříčinit až vznik požáru. Aktualizace proto byla v roce 2020 několikrát stažena.

Nynější aktualizace na Android 11 zabere zhruba 1,4 GB místa a přináší všechny funkce, na které se uživatelé těší, včetně nových notifikačních bublin, lepší ochrany soukromí, režimu Nerušit a mnoha dalších novinek. Uživatelé však musí být trpěliví a počkat, až Xiaomi chyby opraví.

I přestože je proto snaha Xiaomi o aktualizaci staršího a cenově dostupného zařízení, jakým Xiaomi Mi A3 je, chvályhodná, rozhodně nemůžeme totéž říct o opatřeních při zavádění nového systému. Je totiž jasné, že právě v této oblasti má Xiaomi obrovské mezery. Společnost by proto měla nejdřív zajistit bezproblémovou funkčnost a až poté uvést aktualizaci mezi uživatele. Pokud to totiž neudělá, řada současných fanoušků se od ní může v budoucnu odvrátit.

Zdroj: 9to5google.com