Autor: Per Ole Hagen, CC BY-SA 1.0, Wikimedia Commons

Neil Young se vrací ke Spotify poté, co službu bojkotoval kvůli podcastu Joe Rogana

Neil Young se vrátil ke službě Spotify poté, co před více než dvěma lety začal tuto platformu bojkotovat, uvedl tak v novém příspěvku na svém blogu. Kanadský zpěvák se platformy vzdal kvůli dezinformacím o vakcínách v podcastu Joe Rogana a později řekl, že už má stejně dost ,,mizerné” kvality zvuku na Spotify.

Young se vrátil, protože Roganův podcast už není exkluzivně jen na Spotify. ,,Mé rozhodnutí přišlo v době, kdy hudební aplikace Applu a Amazonu začaly servírovat stejné dezinformační podcasty, proti kterým jsem se postavil na Spotify,” uvedl, aniž by konkrétně zmínil Joe Rogan Experience.

Dodal, že neexistuje způsob, jak by mohl stáhnout svá alba také z Apple Music a Amazonu, jeho alba by pak měla jen minimální odbyt. Young také vyjádřil naději, že Spotify zlepší kvalitu zvuku.

,,Spotify, ty to dokážeš! Opravdu buďte jedničkou ve všech směrech. Máte hudbu i posluchače!!!! Začněte s omezenou úrovní Hi res a budujte dál!” napsal. (Spotify sice oznámilo na začátku roku 2021, že hodlá kvalitu zvuku posunout, ale zatím tak neučinilo).

K Youngovi se v bojkotu připojila i jeho kanadská kolegyně Joni Mitchellová, jejíž hudba na platformě stále chybí. Oba měli důvod být rozhořčeni dezinformacemi o vakcínách v Roganově pořadu, protože oba byli oběťmi dětské obrny – nemoci, která byla v Severní Americe vymýcena díky vakcínám.

V loňském roce magazín Billboard odhadl, že stažení Youngových písní ze Spotify stálo zpěváka zhruba 300 000 dolarů na ušlém zisku. 

Zdroj: engadget.com