Foto: se svolením Apple

Nejde o chybu – potlačení šumu u iPhonu 13 odstranil Apple záměrně

Zatímco u minulých řad iPhonů bylo potlačení šumu běžnou funkcí, nejnovější třináctá řada ji už nenabízí. Podle serveru 9to5Mac ji totiž Apple pravděpodobně trvale odstranil. Nutno přitom říci, že šlo o praktickou a oblíbenou funkci, která dokázala „snížit okolní hluk při telefonních hovorech“, a zvyšovala tedy pravděpodobnost, že hovor uslyšíte například i v hlučnějším prostředí.

„Funkce potlačení šumu není u modelů iPhone 13 dostupná, proto tuto možnost v nastavení nevidíte,“ sdělila podpora společnosti Apple jednomu ze čtenářů serveru 9to5Mac. Když čtenář požádal o vysvětlení, tým podpory potvrdil, že tato funkce „není podporována“.

Uživatelé o absenci této funkce nicméně živě diskutovali také na Redditu i na stránkách podpory společnosti Apple, a to hned krátce po zahájení prodeje telefonu. Funkce je stále dostupná v systému iOS 15 na minulých modelech iPhonů.

Funkce potlačení šumu obvykle využívá mikrofon iPhonu k detekci a odstranění okolního hluku v okolí, díky čemuž je druhá osoba telefonního hovoru nebo hovoru FaceTime lépe slyšet. Tato funkce byla velmi praktická i pro osoby se slabším sluchem.

Ačkoli Apple prozatím oficiálně nepotvrdil, že funkci v zařízeních iPhone 13 trvale odstranil, zatím se zdá, že tomu tak skutečně je. Ti uživatelé, kterým potlačení šumu bude výrazněji chybět, mohou sáhnout po asi nejlepším řešení, které se nabízí, a totiž používat při telefonování sluchátka Apple AirPods s potlačením hluku.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.