Nejinteligentnější robotka na světě zavítala do Prahy, vystoupila zde na mezinárodní konferenci

Robotka Sophia, která je považována za nejinteligentnějšího umělého člověka na světě, přijela do Prahy, kde se zúčastnila mezinárodní konference při Týdnu inovací ČR. Vystoupila zde s projevem a zapojila se do několika odborných panelů. Návštěvníci se s ní potom mohli vyfotografovat či si s ní popovídat.

Robotka, jež je od loňského roku občankou Saúdské Arábie, se ve svém projevu zmínila o Karlu Čapkovi a slovu robot z jeho slavného díla R.U.R. (Rossumovi univerzální roboti). Uvedla také, že v Česku je poprvé a že zná několik inovací, které naše země přinesla světu, jako jsou kontaktní čočky nebo kostkový cukr.

Sophia má velmi reálnou mimiku, umí se usmát, mrká očima a naklání hlavu. Má jen horní polovinu těla a její vzhled se při každém vystoupení mírně mění. Používá např. různé halenky a před vystoupením na pražské konferenci ji na pódiu nalíčila maskérka.

Týden inovací pořádá platforma na podporu podnikání, startupů, vzdělávání a inovací European Leadership and Academic Institute (ELAI). Přivádí do Česka mezinárodní odborníky a inovační lídry např. z Izraele, Japonska, USA, Švédska a dalších zemí. Letos se konal třetí ročník.

Podle zakladatele a výkonného ředitele ELAI Lukáše Sedláčka se sice české ekonomice daří, má ale problém, pokud jde o inovace. Jejich podpora je podle Sedláčka stále nedostatečná. Konference má přinést inspiraci a spojit špičkové lidi a firmy z různých zemí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.