Foto: se svolením The Game Awards

Nejlepší hra roku 2022? Game Awards 2022 se blíží, prozatím vedou God of War Ragnarok a Elden Ring

Game Awards je pravděpodobně vůbec nejprestižnějším oceněním v herním průmyslu vůbec. Letošní ročník se bude konat 8. prosince. Řada z nás již netrpělivě očekává vyhlášení nejlepších herních titulů letošního roku.

Moderátor a producent pořadu Geoff Keighley odhalil nominace devátého ročníku této velkolepé akce. S deseti nominacemi vede hra God of War Ragarnok (která vyšla na PS4 a PS5 teprve minulý týden), tu následují hry Elden Ring a Horizon Forbidden West, které mají po sedmi nominacích. Dobře si vede také Stray se šesti nominacemi. Všechny tyto hry jsou nominovány na hru roku. K nim se přidává ještě A Plague Tale: Requiem a Xenoblade Chronicles 3.

Není překvapením, že vzhledem k dobrým výsledkům her God of War Ragarnok a Horizon Forbidden West má Sony Interactive Entertainment nejvíce nominací ze všech vydavatelů – celkem neuvěřitelných 20. Následují Annapurna Interactive a Nintendo s 11 nominacemi, Bandai Namco s osmi a Riot Games se šesti. O nominacích rozhoduje porota složená ze zástupců více než 100 odborných a vlivných zdrojů. Hlasování je stále možné na webových stránkách The Game Awards a na serveru Discord.

Zajímavostí letošního ročníku je nová kategorie nazvaná Nejlepší adaptace, která je určena pro seriály a filmy natočené podle her. Nominovány jsou hry Arcane: League of Legends, Cyberpunk: Edgerunners, The Cuphead Show!, Sonic the Hedgehog 2 a Uncharted.

Řada dalších velkých i malých her si vysloužila nominace v 31 kategoriích (které zahrnují například také esport). Jde například o hry Marvel Snap, Immortality, Scorn, Call of Duty: Modern Warfare II, Splatoon 3, Tunic, Cult of the Lamb, Sifu, Lego Star Wars: The Skywalker Saga, MultiVersus, Vampire Survivor, Diablo Immortal a Overwatch 2.

Přenos slavnostního vyhlášení The Game Awards bude možné sledovat na Twitchi, YouTube, Facebooku, Twitteru, Steamu, Instagram Live a desítkách dalších platforem.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.