Foto: Unsplash

Nejlepší hry pro Xbox pro rok 2023

Ať už máte Series X, Series S, One X nebo One S, připravili jsme pro vás výběr nejlepších herních titulů pro rok 2023. Jde o seznam her, které jsou exkluzivní pro konzole od Microsoftu a multiplatformní zařízení. A pokud ještě nemáte předplatné služby Game Pass Ultimate, stojí za zvážení. Všechny hry z tohoto seznamu vám totiž umožní hrát za měsíční poplatek.

Deathloop

Hra Deathloop od stejného vývojářského studia, které přineslo sérii Dishonored, pracuje s oblíbeným tématem opakujícího se dne – pokud zemřete, probudíte se ráno stejného dne, totéž se ale stane, pokud vydržíte až do konce dne. Nezbývá vám než zabít sedm hlavních postav, jen tak lze prolomit časovou smyčku. Vaše plány však maří Julianna, která si (stejně jako vy) dokáže zapamatovat vše, co se v každém dni stalo. V online multiplayeru navíc můžete střídat role a hrát jak za hlavního hrdinu Colta, tak za Juliannu.

Overwatch 2

Overwatch 2 rozhodně patří mezi jedny z nejlepších týmových stříleček. Nejdůležitějším prvkem je spolupráce. Bez ní jednoduše nelze zvítězit. Oproti původní verzi hry Blizzard snížil počet hráčů v každém týmu ze šesti na pět, což urychlilo a zpříjemnilo hraní. Velkých úprav se dočkaly také postavy, a to nejen po vizuální stránce. Nově je kladen daleko větší důraz na vaše individuální rozhodnutí a spolupráci s ostatními. Vybírat můžete z více než 30 postav, z nichž každá má odlišné schopnosti a herní styly. Potěší také k dokonalosti dovedený vizuál herního prostředí.

Control Ultimate Edition

Ve hře Control hrajete za ženskou hlavní postavu, která hledá svého zmizelého bratra. Potíž je však v tom, že hranice mezi realitou a fantazií je velmi tenká. Hráče čeká otevřený svět, který dominuje hrám posledních desetiletí. Potěší zejména fanoušky Akta X a nadpřirozena.

S uvedením konzolí nové generace se objevila Ultimate Edition, která přinesla konzolovým hráčům ray tracing a vyšší snímkovou frekvenci. Tato edice navíc zahrnuje všechna vydaná DLC.

Halo Infinite

Také nejnovější dobrodružství Master Chiefa zůstalo věrné prvkům, které fanoušci této série milují. Hlavní kampaň je otevřenější než kdy jindy a na hráče čekají daleko širší možnosti pohybu, množství map a herních režimů. Pochvalu zaslouží také multiplayer. Méně osloví poněkud matoucí a nesouvislý příběh.

Forza Horizon 5

Závodní klasika, která nabízí stovky aut, jež můžete upravovat donekonečna tak, aby dokonale vyhovovaly stylu vaší jízdy. Hned na začátek na hráče čekají čtyři hlavní typy závodů, s nimiž se ve hře můžete setkat (pouliční, cross-country atd.) a nádherná krajina fiktivní části Mexika. Samozřejmostí je možnost nastavit obtížnost a online režim.

Mezi další jedinečné hry pro Xbox pro rok 2023 patří:

  • Gears of War 5,
  • NieR: Automata – Become As Gods Edition,
  • Ori and the Blind Forest,
  • Red Dead Redemption 2,
  • Resident Evil Village,
  • Sekiro: Shadows Die Twice,
  • Lost Judgement.

Zdroj: engadget.com