Foto: se svolením Google

Nejnovější aktualizace aplikace Stadia přinese některé změny a bezplatné zkušební předplatné

Nejnovější aktualizace 3.22 aplikace Stadia pro Android upozorní na promo akci pro předplatitele služby YouTube Premium a přinese také některá vylepšení. Každopádně prozatím nejde o oficiální informace, tudíž se níže uvedených novinek nemusíme dočkat, nebo ne v takové podobě. Nicméně to není příliš pravděpodobné.

V rámci posledních aktualizací získala Stadia nový režim Bridge, který umožňuje používat smartphone místo ovladače. Aby ovládací prvky na obrazovce nezasahovaly do hry pod ní, byla tlačítka a další ovládací prvky většinou průhledné. V rámci aktualizace 3.22 se však objevila neprůhledná a barevná tlačítka. Zdá se tedy, že tato nová verze dotykového ovladače je určena k použití s režimem Bridge. Pokud hráč hraje na větší obrazovce místo na telefonu, pak pochopitelně již nemusí být ovládací prvky průhledné.

Změny se dotknou také záložky Prozkoumat, která dosud nabízela pouze několik odkazů na stránky sociálních médií Stadia spolu s několika videi na YouTube. Již dříve přitom společnost Google ukázala, jak si představuje přenesení funkce Prozkoumat do webové aplikace, což obsahovalo mimo jiné například i možnost sdílení s přáteli. Zdá se, že právě na tom se nyní pracuje. Při první návštěvě této záložky se do budoucna uživateli zobrazí speciální karta, která jej seznámí se všemi provedenými změnami.

V loňském roce Google uspořádal akci, v rámci níž mohli předplatitelé služby Google One získat tříměsíční bezplatnou zkušební verzi služby Stadia Pro. Aktualizace 3.22 s velkou pravděpodobností přinese podobnou akci, v jejímž rámci bude lákat předplatitele YouTube Premium na bezplatné předplatné služby Stadia Pro. Tentokrát (a prozatím) ale nevíme, jak dlouho akce potrvá.

Zdroj: 9to5google.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.