Foto: Unsplash

Nejnovější aktualizace aplikace Telegram přináší překlad zpráv v reálném čase

Oblíbená aplikace Telegram získala první aktualizaci letošního roku. Jaké novinky přinesla? Zejména došlo k výraznému usnadnění komunikace mezi lidmi, kteří mluví cizím jazykem. Telegram totiž zavedl automatický překlad zpráv. V horní části rozhraní se v případě, že vám někdo pošle zprávu v jiném než ve vašem jazyce, zobrazí lišta s překladem. Jakmile na ni klepnete, budou zprávy od tohoto uživatele překládány v reálném čase.

Pokud navíc patříte mezi předplatitele služby Premium, k nové funkci budete mít přístup i v rámci skupin a kanálů. To se může hodit například při cestování. Připojíte se ke kanálu v místě, které plánujete navštívit, a uvidíte, o jakých událostech místní obyvatelé mluví.

Nový update přinesl mimo jiné i nástroj pro změnu samolepek a emoji na profilové obrázky. Kromě toho, že tuto funkci můžete používat sami, lze také nastavit nebo navrhnout profilové obrázky pro své kontakty. Tato funkce je dostupná pro všechny uživatele, nejen majitele služby Premium.

Telegram dále usnadnil vyhledávání v množství emoji, které jsou nyní uspořádány do přehlednějších kategorií. Zároveň jsou k dispozici nové interaktivní verze emoji a společnost vydala 10 nových vlastních balíčků emoji.

Došlo také k několika vylepšením správy aplikace ve vašem zařízení. Přepracování a zpřehlednění se dočkalo rozhraní pro využití sítě v aplikaci i nastavení automatického stahování médií, které nabízí větší kontrolu nad tím, jaká média aplikace automaticky ukládá.

Pokud prozatím nemáte k aktualizaci přístup, vyčkejte. Zpravidla trvá několik dní, než dojde k rozšíření nové verze.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.