Foto: se svolením Oculus

Nejnovější aktualizace Oculus Quest 2 umožňuje prohlížet odkazy ve VR

Headset Oculus Quest 2 je pravděpodobně jedním z nejlepších zařízení pro virtuální realitu. A to například také proto, že podporuje řadu VR her i funkcí. Nejnovější aktualizace v37 přitom přidává další funkci – posílání odkazů ze zařízení se systémem Android do náhlavní soupravy, což umožňuje prohlížet si tyto odkazy ve VR.

Po odeslání odkazu ze smartphonu se po nasazení náhlavní soupravy ihned spustí. Funkci je nicméně možné využít pouze pomocí aplikace Oculus, jen v případě, že je headset zapnutý a prozatím je exkluzivní pouze pro Android (později Meta plánuje zavést podporu i pro iOS).

„S verzí v37 umožníme každému, kdo používá zařízení se systémem Android, bezproblémové sdílení odkazů z telefonu do náhlavní soupravy prostřednictvím mobilní aplikace Oculus. Stačí se ujistit, že je náhlavní souprava zapnutá a v telefonu je povoleno Bluetooth. Pak otevřete webovou stránku v telefonu, klepněte na tlačítko Sdílet, vyberte aplikaci Oculus, zvolíte Otevřít nyní, vyberte náhlavní soupravu a po nasazení náhlavní soupravy se automaticky otevře v Průzkumníku,“ popisuje na svém blogu postup společnost Oculus.

Pokud navíc zrovna nemáte Oculus Quest 2 po ruce, můžete si uložit odkazy i na později (zvolíte možnost Uložit do VR), odkaz lze poté najít v záložce Uložené na stránce Prozkoumat.

Aktualizace v37 pro Oculus Quest 2 kromě toho přináší také podporu klávesnice Apple Magic Keyboard ve VR, lepší organizaci oken a karet prohlížeče, nové ovládací prvky pro sledování rukou a vylepšenou stránku Prozkoumat.

Zdroj: 9to5google.com