Zdroj: apple.com

Nejnovější aktualizace přináší do Apple Watch vylepšenou funkci, která uživatele upozorní na případné problémy se srdcem

Nejnovější aktualizace iOS 14.3 a watchOS 7.2 přinášejí řadu změn. Co se týče uživatelů zařízení Apple Watch, tak ti si mohou nově prohlédnout svoji kardio úroveň v aplikaci Zdraví na svém iPhonu. Kromě toho však mohou využít také nové funkce, kterou jej zaslání oznámení v případě, že jejich kardiovaskulární kondice klesne pod určitou úroveň.

Společnost Apple o této nové funkci poprvé mluvila již v září (při představení Apple Watch Series 6). A ačkoli již dříve chytré hodinky od Applu podobnou funkcí disponovaly, šlo pouze o odhadování kardiovaskulární kondice uživatele pomocí hodnoty VO2Max (tedy maximálního množství kyslíku, které tělo dokáže použít během aktivity). To ale znamená, že kardio kondici bylo možné určit jen během intenzivního cvičení.

Spolu s nejnovější aktualizací watchOS 7.2 však budou hodinky schopny zjistit nízkou kardio úroveň i v případě, že se uživatel bude například pouze procházet. Podle Applu to bude možné proto, že zařízení bude k zjištění kardio kondice nově využívat více senzorů (např. optický snímač srdečního tepu, ale také GPS či akcelerometr). Díky tomu si budou moci svoji kardiovaskulární kondici otestovat i lidé, kteří nejsou schopni intenzivního cvičení.

Měření uživateli zobrazí výsledek, přičemž kardio kondice může být vysoká, nadprůměrná, podprůměrná nebo nízká, a to ve srovnání s lidmi ve stejné věkové kategorii a stejného pohlaví. Pomocí aplikace je možné také sledovat zlepšení či zhoršení stavu v průběhu času. Pokud dojde ke zhoršení, hodinky poradí svému uživateli, co udělat pro zlepšení, nebo zda už je vhodné navštívit lékaře.

Podle Americké kardiologické asociace přitom existuje přímá souvislost mezi nízkou kardiovaskulární kondici a vyšším rizikem zdravotních problémů, mezi něž patří zejména choroby srdce a vysoký krevní tlak.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.