Foto: se svolením Apple

Nejnovější aktualizace systému macOS 14 Sonoma je k dispozici

Nejnovější aktualizace systému macOS Sonoma od společnosti Apple byla právě uvolněna. Update přináší nový herní režim pro zařízení Apple Silicon, interaktivní widgety na plochu, upgrade videokonferencí a další novinky.

K instalaci macOS Sonoma bude zapotřebí novější počítač. Podporovány jsou modely MacBook Air, MacBook Pro a Mac mini z roku 2018 a novější, zařízení iMac a Mac Pro z roku 2019 a novější, Mac Studio z roku 2022 a iMac Pro z roku 2017.

Pokud váš Mac splňuje podmínky, můžete přejít do Nastavení systému > Obecné > Aktualizace softwaru a zahájit stahování a instalaci.

Aktualizovaný macOS Sonoma přináší řadu skvělých funkcí, mimo jiné se uživatelé dočkají nových spořičů obrazovky s vysokým rozlišením, aktualizované přihlašovací obrazovky, interaktivních widgetů, mnohých vylepšení videokonferencí (např. nových efektů), profilů Safari pro oddělení pracovních a osobních webových aplikací, které můžete nainstalovat do Docku, inline prediktivního textu a dalších. K dispozici je dokonce nový herní režim, který umožňuje plynulejší hraní her a zlepšuje latenci pro AirPods a bezdrátové ovladače.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.