Foto: se svolením Google

Nejnovější aktualizace telefonu Google Pixel přináší teploměr a nové AI funkce

Google přináší první aktualizaci letošního roku pro telefony Pixel. Dočkáme se v rámci ní nových zdravotních funkcí a nástrojů umělé inteligence. Asi nejzajímavější novinkou je skutečný funkční teploměr, který je ale k dispozici pouze pro nedávno vydaný Pixel 8 Pro. Bylo zřejmé, že se této funkce jednou dočkáme, protože telefon obsahuje teplotní čidlo.

Jak teploměr funguje? Jednoduše stačí pouze naskenovat čelo a na displeji se zobrazí aktuální teplota. Výsledky navíc můžete přenést do svého profilu na Fitbitu a porovnat je s dalšími zdravotními informacemi.

Společnost také přidala nový AI nástroj, s jehož pomocí lze vyhledávat tak, že na displeji telefonu jednoduše zakroužkujete obrázek, text či cokoli jiného, co vás zajímá. Mezi další funkce umělé inteligence patří Photomoji, jež promění vaše oblíbené fotografie v emotikony nebo reakce. A další Magic Compose je něco jako nástroj Magic Editor, ale pro text. Google tvrdí, že tento nástroj navrhuje stylizované odpovědi s ohledem na kontext vašich zpráv.

A konečně je tu nedávno představená ikona Rychlého sdílení, která zobrazuje seznam zařízení v okolí, s nimiž můžete sdílet obsah. Google ve skutečnosti pracuje na tom, aby tato funkce byla zahrnuta také do počítačů se systémem Windows.

U příležitosti této nové aktualizace Google vydává také mátově zelenou verzi telefonů Pixel 8 a Pixel 8 Pro.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.