Foto: Unsplash

Nejnovější aktualizace Telegramu přináší řadu novinek

Poslední aktualizace Telegramu přinesla velké změny v kategorii emoji, včetně možnosti vytvářet vlastní animované emoji. Novinkou byla třeba také možnost darovat předplatné Premium. Nyní přichází další update, který běžným uživatelům (tedy těm, kteří nepatří mezi předplatitele) poskytne přístup k většímu množství reakcí (včetně některých, které byly dříve dostupné pouze předplatitelům).

Z důvodu přidání nových možností byl panel reakcí rozšířen a přepracován. Nové reakce budou k dispozici pro soukromý i skupinový chat. Předplatitelé služby Telegram Premium navíc získají přístup k obrovskému množství vlastních emotikonů a budou moci připojit až tři reakce k jedné zprávě. Do budoucna budou předplatitelé moci přidat animované emotikony ke svému jménu.

Telegram uživatelům usnadní také sdílení účtu, skupiny nebo kanálu, a to pomocí nových odkazů. Kromě toho budou mít uživatelé možnost změnit prioritu stahování tak, že v aplikaci přejdou na kartu Stažené soubory a změní její uspořádání podle svých představ. Aktualizace se také výrazně dotkne uživatelského rozhraní pro zařízení se systémem iOS a Android (a například uživatelé systému Android 13 získají díky Material You tematickou ikonu Telegramu).

Telegram patří mezi jednu z nejoblíbenějších sociálních platforem. Pokud jste ho ještě nezkusili, rozhodně stojí za to. V porovnání s konkurenčními aplikacemi jako jsou WhatsApp, Signal, Slack a další, patří tato aplikace k těm, které nabízejí nejvíce zajímavých funkcí.

Zdroj: xda-developers.com