Foto: se svolením MediaTek

Nejnovější Dimensity 9200+ společnosti MediaTek může směle konkurovat vlajce od Qualcommu

MediaTek má jednoduchou odpověď na Snapdragon 8 Gen 2 od Qualcommu, který můžete najít v mnoha herních telefonech. Představil vylepšenou verzi loňského špičkového čipu Dimensity 9200.

Vylepšení se projeví zejména v oblasti her. Najdete zde vyšší taktovací frekvence hlavního jádra Cortex-X3 (z 3,05 GHz na 3,35 GHz), tří jader Cortex-A715 (z 2,85 GHz na 3 GHz) a čtyř jader Cortex-A510 (z 1,8 GHz na 2 GHz). Společnost navíc uvádí, že posílila grafiku Immortalis-G715 o 17 procent, což znamená,  že hry, které byly dříve na hranici hratelnosti, by měly být plynulejší.

Dimensity 9200+ je vyroben nejnovějším 4nanometrovým procesem TSMC, což potenciálně prodlužuje výdrž baterie a umožňuje vyrábět tenčí telefony, které se nepřehřívají. Podpora WiFi 7, jednotka pro zpracování umělé inteligence a procesor obrazového signálu se nezměnily, i když zde není příliš prostoru pro vylepšení. WiFi 7 například stále není hotovým standardem a routery, které jej podporují, jsou stále velmi vzácné.

Na první telefony založené na tomto čipu nebudeme muset čekat dlouho. MediaTek očekává, že první telefony Dimensity 9200+ budou uvedeny na trh ještě tento měsíc.

Snapdragon 8 Gen 2 má oproti běžnému 9200 jen mírný náskok, takže by z něj mohl vyjít vítězně výše taktovaný 9200+. Qualcomm však obvykle nezahálí a rád dodává upgrady v průběhu vývoje. Jedno je ale jisté, větší konkurence může vést k větší rozmanitosti telefonů i lepším cenám.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.