Foto: Unsplash

Nejnovější funkce Threads umožňují ukládat návrhy a pořizovat fotografie v aplikaci

Meta v současné době testuje několik funkcí pro Threads, které šéf Instagramu Adam Mosseri popisuje jako jedny z nejžádanějších funkcí pro tuto sociální síť. Jednou z těchto experimentálních funkcí je možnost ukládat návrhy. Uživatelé budou moci snadno uložit příspěvek, který napsali, jako koncept, který budou moci později upravit a publikovat přejetím prstem po displeji svého mobilního zařízení. Pokud je koncept uložen, v nabídce aplikace v dolní části obrazovky se zvýrazní ikona příspěvku. Zatím však mohou uživatelé uložit pouze jeden koncept a není jasné, zda Meta plánuje přidat možnost ukládat jich více.

Kromě konceptů Meta testuje také fotoaparát v aplikaci. Nově bude možné otevřít fotoaparát mobilního telefonu přímo v aplikaci Threads, takže uživatelé budou moci snadněji sdílet fotografie a videa ze svého telefonu. Šéf společnosti Meta Mark Zuckerberg zveřejnil příspěvek s fotografií, jež byla podle něj pořízena novým fotoaparátem v aplikaci, který společnost testuje.

Společnost Meta však zdůraznila, že se jedná o počáteční testy experimentálních funkcí, což znamená, že než se dostanou do široké distribuce, mohou projít mnoha změnami a zatím jsou dostupné pouze pro malý počet lidí. V průběhu minulého měsíce začala Meta testovat také funkci záložek pro Threads, která uživatelům umožňuje ukládat příspěvky, na které se mohou později odkazovat. Společnost také experimentuje se svou verzí trendových témat v Threads a s možností křížových příspěvků mezi Threads a Facebookem.

Zdroj: engadget.com