Foto: se svolením Tesla

Nejnovější robot Optimus společnosti Tesla si poradí s vejcem, aniž by ho rozbil

Společnost Tesla ukázala nejnovější verzi svého robota Optimus. V novém videu se zdá, že humanoidní stroj druhé generace je obratnější než jeho předchůdce, i když ještě chvíli potrvá, než se stane tím ideálním pomocníkem do domácnosti.

Zatímco předchozí verze Optima měla během živé ukázky problémy s chůzí, nejnovější model se dokáže pohybovat poměrně ladně, navíc je prý o 30 procent rychlejší. Optimus druhé generace má celkově elegantnější design a Tesla uvádí, že se podařilo snížit hmotnost robota o 10 kilogramů, aniž by tím utrpěla jakákoli funkčnost. Společnost tvrdí, že tento model má lepší rovnováhu a ovládání celého těla. Mezi nejlepší vylepšení pak patří ruce, kdy Optimus dokáže mnohem jemněji manipulovat s předměty, jak je vidět na videu pod článkem, kde Optimus zvedá a jemně pokládá vejce.

I když mechanika robota vypadá daleko působivěji než jeho předchůdce, je to jen jeden dílek skládačky, jak upozorňuje Electrek. Pokud má být robot používán v reálném světě jako „dvounohý humanoidní robot pro všeobecné použití, schopný vykonávat nebezpečné, opakující se nebo nudné úkoly” (o což Tesla usiluje), bude muset mít robustní umělou inteligenci, která mu umožní pracovat bezpečně a samostatně.

To se pravděpodobně stane realitou až za mnoho let, kdy lze připomenout, že Tesla má s funkcemi umělé inteligence problémy i ve svých vozech. Společnost právě stáhla téměř všechny vozy, které dodala do USA, aby odstranila problémy se systémem Autopilot.

Zdroj: engadget.com

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.