Foto: se svolením Ultimate Ears

Nejnovější sluchátka UE Drops si můžete nechat vyrobit na míru přesně podle tvaru vlastních uší

V roce 2020 společnost Ultimate Ears představila IEM bezdrátová sluchátka UE Fits, která bylo možné vytvarovat přesně podle uší svého majitele. Bohužel tento první počin nedopadl nejlépe – i přes svou jedinečnost totiž sluchátka nabízela jen průměrný zvuk a omezené funkce.

Značka Ultimate Ears vlastněná společností Logitech se ale rozhodla vrátit s novým pojetím sluchátek na míru, která by měla splňovat vysoké standardy. Hlavním lákadlem sluchátek UE Drops je možnost přizpůsobení na míru, které zajišťuje sada FitKit. Po objednání sluchátek vám společnost Ultimate Ears zašle sadu FitKit, která zahrnuje potřebnou technologii a návod, jenž vás provede procesem snímání „otisku ucha“.

Sadu ušních nástavců si vytvarujete pro své uši pomocí speciálního procesu zahřívání. Tyto otisky poté zašlete zpět a vaše náušníky UE Drops jsou sestaveny přesně podle těchto specifikací. Sluchátek vyrobených na míru byste se měli dočkat 2–4 týdny po zaslání sady FitKit zpět do továrny.

A jaké jsou specifikace sluchátek UE Drops? Uvnitř najdeme 9,2mm měniče, které se starají o vysokou kvalitu zvuku. A přestože sluchátka nemají aktivní potlačení hluku (ANC), koncovky vyrobené na míru by měly zajistit lepší izolaci okolního hluku než u většiny běžných sluchátek. Dostupný je také speciální režim, který podle potřeby umožní vnímat i okolní zvuky. Sluchátka jsou odolná proti vodě a potu. Pro uskutečňování hovorů jsou opatřena dvěma mikrofony, přičemž nechybí ani praktické funkce, jako je detekce nasazení, bezdrátové nabíjení či hlasové ovládání.

Ultimate Ears uvádí, že můžete očekávat až osmihodinovou výdrž baterie a dalších 14 hodin při nabíjení v pouzdře. Funkce rychlého nabíjení nabízí až hodinu používání za pouhých pět minut nabíjení. Stav baterie lze zkontrolovat v aplikaci UE Drops, kde si také můžete vybrat mezi zvukovými předvolbami, spravovat připojená zařízení, konfigurovat hlasové ovládání a další funkce.

Sluchátka UE Drops jsou nyní k dispozici v USA prostřednictvím webových stránek společnosti Ultimate Ears za 449 dolarů (asi 11 tisíc korun).

Zdroj: engadget.com