Foto: Unsplash

Nejnovější únik odhalil, jakou soustavu fotoaparátů nabídne vlajková loď Samsung Galaxy S22 Ultra

Prosinec je za dveřmi, což mimo jiné znamená, že se začínají objevovat úniky informací o vlajkových smartphonech, které se objeví začátkem roku 2022. Kromě OnePlus 10 Pro a Galaxy S21 FE bychom se v lednu nebo v únoru měli dočkat také oznámení nové generace vlajkového smartphonu Samsung Galaxy S22.

Nejvíce informací přitom víme o modelu Galaxy S22 Ultra. První rendery tohoto chystaného telefonu se objevily již začátkem tohoto měsíce. Nejprve jsme se dozvěděli základní informace o soustavě fotoaparátů a později také o procesoru Exynos 2200, který by měl být součástí všech telefonů řady S22. Dočkali jsme se také několika reálných fotografií chystaného zařízení.

Nejnovější únik potěší zejména milovníky fotografování, jelikož dosti podrobně odkrývá parametry fotoaparátu modelu S22 Ultra. Informace přinesl známý leaker Samsungu Ice Universe.

Telefon nabídne modul se čtyřmi fotoaparáty. Tato sestava by měla obsahovat 108Mpx primární snímač, 12Mpx ultraširokoúhlý snímač, 10Mpx teleobjektiv a 10Mpx periskopový snímač. Zdá se tedy, že se (oproti dřívějším spekulacím) nedočkáme upgradu teleobjektivu a periskopového snímače na 12Mpx, a zůstanou tedy na stávající hodnotě 10Mpx.

Kromě hodnot rozlišení Ice Universe prozradil, že Samsung S22 Ultra vybaví vylepšenou verzí 108Mpx snímače ISOCELL HM3 se světelností f/1,8, ohniskovou vzdáleností 1/1,33 palce, 0,8 μm a 85 stupni zorného pole (FoV). Teleobjektiv a periskopový snímač by měly být novými verzemi fotoaparátů od Sony, nicméně jejich zoomovací schopnosti zůstanou stejné (periskopový snímač nabídne 10x optický zoom a teleobjektiv trojnásobný optický zoom).

Periskopový snímač by měl mít světelnost f/4,9, ohniskovou vzdálenost 1/3,52 palce, 1,12 μm a FoV 11 stupňů. Teleobjektiv pak světelnost f/2,4, ohniskovou vzdálenost 1/3,52 palce, 1,12 μm a FoV 36 stupňů.

A to je prozatím vše, co o fotoaparátu telefonu S22 Ultra víme. Každopádně doufáme, že se brzy dozvíme více například také o chystaných funkcích.

Zdroj: pocketnow.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.