Foto: se svolením Apple

Nejnovější únik tvrdí, že Apple na jaře představí iPhone SE s 5G

Mark Gurman z agentury Bloomberg prozradil, že společnost Apple s největší pravděpodobností v rámci své jarní akce představí třetí generaci iPhonu SE s podporou 5G. Půjde již tradičně o virtuální akci, které bychom se měli dočkat v březnu nebo v dubnu.

V návaznosti na předchozí úniky Gurman tvrdí, že nový SE se na první pohled nebude vůbec lišit od iPhonu 8. Design by měl být tedy naprosto stejný. Dvě velké změny však nastanou uvnitř zařízení – Apple totiž přidá podporu 5G a nový procesor. Pravděpodobně půjde o procesor A15, který známe z iPhonu 13.

Jestli to bude vše nebo se dočkáme ještě nějakého překvapení, zatím nevíme. Avšak nebylo by překvapivé, kdyby Apple navíc zvětšil úložiště na 128 GB nebo aktualizoval snímače fotoaparátu. Velmi pravděpodobně bude nutná také větší baterie, která by měla vykompenzovat vyšší energetickou náročnost 5G. Na druhou stranu chce společnost zachovat nízkou cenu iPhonu SE, je proto otázkou, kolik změn si nakonec dovolí provést.

Pokud se únik potvrdí, bude nový iPhone SE zklamáním pro ty uživatele, kteří se těšili na moderní design s větším displejem. Zdá se totiž, že novinka bude mít stále relativně malý displej a tlusté rámečky. Ale jak jsme již zmínili před chvílí – Apple tímto modelem cílí zejména na zákazníky, kteří preferují nízkou cenu (současný model lze sehnat mírně nad 9 tisíc korun). Pravděpodobně tak své fanoušky neztratí.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.