Zdroj: gizchina.com

Nejnovější uniklé informace prozrazují specifikace procesoru Kirin 820 5G společnosti Huawei

Podle dostupných informací a nejnovějších úniků se zdá, že společnost Huawei se brzy zařadí po bok výrobců Qualcomm a MediaTek, kteří již nějaký ten pátek nabízejí procesory s podporou 5G sítí pro telefony střední třídy. Mělo by jít o nadcházející čipovou sadu Kirin 820 5G, jež by se měla objevit ve smartphonech Huawei a zařízeních dceřiné společnosti Honor.

Předpokládané specifikace procesoru Kirin 820 5G pocházejí od tipaře, který vystupuje pod jménem Digital Chat Station. V první řadě by měl být vyroben technologií 7nm s jádry Cortex-A76, která spadají mezi velká jádra. Tedy podobně jako u čipových sad Kirin 810 a 990 4G. Výrazného vylepšení se však dočkají ISP a NPU.

Co se týče GPU, s největší pravděpodobností bude použita Mali-G77. Pokud se tak stane, půjde o první HiSilicon čipovou sadu s touto grafikou (pro srovnání – dokonce i Kirin 990 používá Mali-G76, která je už v současnosti zastaralá). Podle ARM je G77 dokonce až o 120–140 % rychlejší a o 30 % úspornější ve srovnání s G76. Mali-G77 v současné době používá ve svých procesorech Exynos 990 například Samsung a nachází se také v některých verzích Galaxy S20.

Přestože Kirin 820 5G nebude patřit mezi absolutní špičku, náskok před loňským čipsetem Kirin 810 (Mali-G52) rozhodně má. Kromě podpory 5G sítí tak jde o vynikající upgrade pro chytré telefony střední třídy. Je také určitým potvrzením toho, že Huawei neustále vylepšuje své portfolio a dotahuje MediaTek a Qualcomm.

Podle některých informací by se čipset Kirin 820 5G mohl objevit v chystaném telefonu Nova 7 SE.

Zdroj: gizchina.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.