Foto: Unsplash

Nejnovější verze Microsoft Office 2021 se dočkáme již 5. října

Již 5. října letošního roku se dočkáme vydání nejnovější verze kancelářského balíku Office 2021. Shodou okolností půjde o stejný den, kdy se dočkáme uvedení operačního systému Windows 11.

Podobně jako předchozí Office 2019 lze i Office 2021 zakoupit jednorázově (tedy ne ve formě předplatného), a to jak pro Windows, tak pro macOS. Tato verze je určena pro ty uživatele, kteří nemají zájem o předplatné firemní služby Microsoft 365.

Ačkoli společnost Microsoft slíbila, že se brzy podělí o další podrobnosti ohledně Office 2021, prozatím mlčí. Již nyní však víme (díky reportáži Toma Warrena ze serveru The Verge), že nejnovější verze Office se pochlubí řadou stejných vylepšení, která se objevila v kancelářské sadě Office LTSC, která byla vydána dnes a jedná se o variantu softwaru, jež je určena pro podnikové zákazníky, kteří nemají přístup ke cloudu (což je v podstatě největší rozdíl oproti klasické verzi).

Již nyní tedy víme, že co se vylepšení týče, kromě jiného půjde například o podporu tmavého režimu či funkce pro usnadnění přístupu. Z dřívějšího oznámení společnosti jsme se také dozvěděli, že Microsoft plánuje novou verzi softwaru podporovat minimálně pět let (tedy stejně jako sadu nástrojů LTSC) a že software bude určen pro 32 a 64bitové systémy.

Co příjemně potěší, je také zpráva o tom, že pořizovací cena kancelářského balíku Office 2021 by se neměla lišit od ceny balíku Office 2019.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.