Zdroj: Pixabay

Nejoblíbenější nositelná elektronika současnosti

Obliba nositelné elektroniky (jinak také nositelností či wearables) neustále roste. A není divu – ze stále se rozšiřující nabídky nejrůznějších modelů si vybere opravdu každý. Přívětivá je často navíc i pořizovací cena. Jaké jsou tedy nejoblíbenější wearables současnosti?

První velkou skupinou nositelností jsou chytré náramky, které se označují také jako fitness náramky. Primárně jde o pomocníky při sportu a dalších fyzických aktivitách. Od hodinek se liší nejen svým vzhledem (jsou menší a lépe přizpůsobeny aktivnímu pohybu svého nositele), ale i výbavou (tedy typem a množstvím aplikací). U náramků zpravidla nechybí aplikace monitorující pohybové aktivity (např. počet kroků, celkovou vzdálenost), množství spálených kalorií, některé životní funkce (např. tepovou frekvenci či spánkovou aktivitu) a někdy také dokáží zobrazovat notifikace z telefonu. Výdrž baterie bývá vyšší než u hodinek, cena naopak nižší.

https://www.pexels.com/photo/adult-blur-business-city-374849/

Chytré hodinky se naopak mnohem více hodí pro běžné nošení a často mohou být na první pohled k nerozeznání od klasických hodinek, ideální jsou tedy i jako módní doplněk. Na rozdíl od náramků nabízejí také více aplikací a lepší propojení se smartphonem (často s jejich pomocí lze přijímat či odmítat hovory, psát SMS zprávy či získávat informace o počasí). Navíc v lecčems dokáží náramky suplovat, jelikož mohou být vybaveny i sportovními aplikacemi. Kromě toho mohou fungovat třeba také jako hudební přehrávač.

https://pxhere.com/en/photo/1136139

Třetí nejoblíbenější kategorií wearables obsadily GPS lokátory, které zjednodušeně řečeno ukazují přesnou polohu a pohyb toho, na čem vám záleží. Velmi často si je proto pořizují rodiče pro své děti a majitelé psů. Používají se ale i k ochraně majetku nebo se instalují do firemních automobilů, čímž lze účinně snížit nadužívání vozu. Lokátory pro děti jsou často součástí nositelné elektroniky (zpravidla hodinek či náramků).

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.