Zdroj: skupina.coop

Největší tuzemská síť maloobchodních prodejen Coop vstupuje na internet, spustí e-shop a umožní lidem nakupovat i mimo otvírací dobu

Velké změny čekají řetězec Coop působící především na vesnicích a v menších městech. Díky nové službě E-COOP výrazně rozšíří a modernizuje své možnosti. Stěžejní novinkou celého systému se stane nový e-shop, do jehož systému by se mělo do konce měsíce září zapojit více než 500 prodejen po celé České republice. „Z malé vesnické prodejny tak vytváříme pomocí e-shopu díky nabídnutým službám v podstatě velký supermarket,“ říká Pavel Březina, předseda představenstva Skupiny COOP.

Na vybraných místech přibudou i externí výdejní boxy, které umožní nákup na prodejně i mimo její oficiální otevírací hodiny. Ty budou mít mimo jiné i chladící část, aby potraviny měly ideální prostředí.

„Zákazníci si při spuštění E-COOPu nejprve zvolí konkrétní prodejnu, kde si chtějí svůj nákup vyzvednout. Následně přejdou do vlastního e-shopu a vyberou si z nabídky potravin. Celý nákup mohou zaplatit buď on-line prostřednictvím platební karty, nebo až při vyzvednutí na prodejně. Speciální boxy pak budou mít vlastní platební terminály,“ popisuje Lukáš Němčík, šéf marketingu a rozvoje skupiny COOP.

Na vývoji tohoto projektu, který přináší velkou modernizaci nakupování i mimo velká města, se podílí také Plzeňský prazdroj, Mastercard a projekt má podporu i ministerstva průmyslu a obchodu. Nový způsob nakupování navíc může pomoci při současné zdravotní krizi, neboť redukuje dobu strávenou v obchodě s cizími lidmi na minimum.

Zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.