Někdejšího inženýra Googlu obvinili z krádeže obchodních tajemství společnosti Waymo

Bývalý inženýr Googlu a současný zaměstnanec Uberu Anthony Levandowski, stojící v popředí nedávného soudního sporu mezi společností Waymo a Uberu ohledně obchodních tajemství, se může brzy ocitnout za mřížemi. V úterý jej totiž žalobci u federálního soudu v Kalifornii obvinili v 33 bodech z krádeže či pokusu o krádež obchodního tajemství Wayma. V případě prokázání viny mu hrozí až 10 let odnětí svobody a bude také muset za každý předmět obchodního tajemství zaplatit 250 tisíc dolarů.

   Podle obžaloby Levandowski v posledních dnech svého působení v Googlu na přelomu let 2015 a 2016 okopíroval přibližně 14 tisíc souborů na svůj počítač. Mnoho z těchto souborů mělo pro Waymo a jeho snahy v oblasti vozidlové autonomie zásadní význam. Např. jeden soubor obsahoval schéma lidarového senzoru, na kterém Waymo pracovalo. Levandowski si soubory vzal s sebou do svého startupu Otto, zabývajícího se vývojem autonomních nákladních vozů, který Uber koupil v roce 2016 za 680 mil. dolarů.

   Levandowského případ je nejnovějším dějstvím v jedné z nejtřaskavějších epizod poslední doby v technologickém světě. Jak známo, Uber s Alphabetem, mateřskou společností Wayma, dohodl na vyrovnání, v rámci nějž se Uber mimo jiné zavázal zaplatit Alphabetu kapitálový podíl ve výši 0,34 procenta (před nedávným vstupem Uberu na burzu byl Alphabet jedním z jeho investorů). Shodou okolností byla dohoda o vyrovnání učiněna ve stejný den, kdy měl Levandowski u soudu vypovídat jako svědek.

   

Zdroj: endgadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.