Některé chytré reproduktory Google Home a Google Mini jsou po posledním updatu firmwaru nepoužitelné

Některé chytré reproduktory Google Home a Google Home Mini po poslední aktualizaci firmwaru přestaly uživatelům fungovat. Google o problému ví a pracuje na opravě. Momentálně však není jasné, kdy bude dostupná.

Problém existuje již nějakou dobu, zprávy o něm se však začínají nyní hromadit na fórech zákaznické podpory technologického obra nebo např. na sociální síti Reddit. Dotčení uživatelé uvádějí, že po aktualizaci na jejich reproduktorech Home svítí všechny čtyři LED diody a zařízení nereagují. Někteří uživatelé problém vyřešili chvilkovým odpojením reproduktorů ze sítě a následným znovuzapojením, dalším se je podařilo zprovoznit resetováním do továrního nastavení, ještě více  uživatelům však zařízení nefungují, ať dělají, co dělají.

Podle všeho se problém netýká reproduktoru Google Home Max, chytrých displejů Google Home Hub nebo reproduktorů řady Nest.

Do diskuse na fóru zákaznické podpory Googlu se zapojil jeho komunitní specialista, podle nějž „tým na tomto problému pracuje a snaží se zjistit jeho příčinu, protože nepostihuje všechna zařízení Google Home“. Jeho příspěvek však byl zveřejněn již koncem září a od té doby nejsou k dispozici žádné další informace.

Dobrou zprávou nicméně je, že Google takto znefunkčněná zařízení vymění bez ohledu na to, jestli jsou v záruce, či nikoli.

Nejedná se o jediný problém, který Google se svými chytrými reproduktory měl v posledních dnech. Tento týden zveřejnili bezpečnostní experti zprávu o tom, že formou aktualizací aplikací lze chytré reproduktory od společností Google nebo Amazone napadnout a zneužít k odposlouchávání nebo phisingovým útokům.

 

Zdroj: endgadget.com, androidpolice.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.