Zdroj: cdn.pixabay.com

Některé díly iPhonu 8 jsou přímo kompatibilní s iPhonem SE 2020

O novém iPhonu SE 2020 se nemluví ani tak jako o nástupci prvního modelu, ale spíše jako o vylepšené verzi iPhonu 8. Něco o tom, nakolik je to pravda a nakolik je telefon skutečně autonomní a originální, prozrazuje zajímavý test webu ifixit.com. Ten se zabývá opravami i dostupností náhradních dílů a podíval se na vnitřek nového iPhonu právě s otázkou „Nakolik je možné nahradit jeho součástky těmi, jimiž byl vybaven iPhone 8?“.

Podle pokusů, které server ifixit.com provedl, je opravdu část součástek obou telefonů přímo zaměnitelná. Jedná se o držák karty SIM, modul Taptic Engine, displeje (ačkoliv displej novinky podporuje pokročilý systém zobrazení barev True Tone) a také fotoaparát.

Nekompatibilní je samozřejmě procesor, který je hlavním lákadlem nového telefonu, protože se jedná o stejnou součástku, jakou mají ve svých útrobách nejnovější iPhony, a to přitom za zlomek jejich ceny. Nekompatibilní je bohužel také nejčastěji měněná součást všech iPhonů – baterie. Nový telefon jí nabízí menší prostor. Apple navíc (stejně jako u ostatních telefonů) varuje před použití neoriginálních baterií – telefony s nimi nefungují.

V portfoliu společnosti Apple se jedná o příjemnou změnu, protože většina předchozích telefonů iPhone měla nulovou zpětnou kompatibilitu. Pro servisy se jedná o dobrou zprávu, protože řadu náhradních dílů budou mít ve svých skladech k dispozici.

Původní generace iPhonů SE je pro řadu uživatelů produktů Apple i roky po svém vydání nejlepší volbou. Nezbývá, než přát i iPhonu SE 2020 stejný úspěch a hlavně životnost.

Zdroj: ifixit.com