Foto: se svolením Samsung

Některé funkce smartphonu Galaxy S21 budou dostupné i pro straší zařízení

V lednu Samsung představil svoji novou vlajkovou řadu Galaxy S21. V rámci tohoto telefonu se společnost pochlubila také nejnovějším vzhledem prostředí One UI pro Android, které přineslo několik nových funkcí. Nyní Samsung prozradil, že plánuje přenést některé z těchto funkcí do starších zařízení, a to včetně řad Galaxy S20, Galaxy Note 20, Galaxy Z Fold 2 a Galaxy Z Flip. Všechna tato zařízení by měla s novou aktualizací dostat jednotné uživatelské rozhraní 3.1, které přinese celkem pět softwarových funkcí modelu S21.

Mezi tyto funkce patří režim Enhanced Single Také, který umožňuje fotoaparátu telefonu pořizovat fotografie i video současně. Další novinkou je Multi Mic Recording, což je funkce umožňující uživateli používat více mikrofonů současně (lze tak nahrávat zvuk z telefonu i dalšího připojeného zařízení).

Další dostupnou funkcí je editační nástroj Object Eraser (který nově najdete v Samsung Gallery). Tento nástroj umožňuje odstranit nežádoucí prvky z vašich fotografií pomocí algoritmů umělé inteligence (funguje v podstatě stejně jako podobný nástroj v Photoshopu). Jednoduše vyberete objekt, který chcete odstranit, a software se o to za vás postará.

Eye Comfort Shield je funkce, která šetří váš zrak tím, že snižuje množství vyzařovaného modrého světla. V rámci této funkce můžete zvolit automatické nastavení barev displeje podle denní doby, ale upřednostnit můžete i vlastní nastavení a jednoduše ručně vybrat nejvhodnější teplotu barev a určit si, od kdy dojde k její změně.

Poslední funkcí je Private Share, tedy bezpečné sdílení, které uživateli umožňuje bezpečně sdílet důležité a osobní údaje.

Společnost Samsung začne uživatelské rozhraní 3.1 zavádět do všech výše jmenovaných zařízení od dnešního dne, tj. od 18. února 2021.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.