Některé kanály České televize přechází na standard DVB-T2, prodejci očekávají nárůst prodeje televizí

Česká televize přejde v od konce května s částí svého programu na standard DVB-T2. Ten nepodporuje řada televizorů a set top boxů, českých domácností, což má vliv na situaci na trhu, prodejci hlásí nárůst počtu prodaných set top boxů a očekává se i nárůst prodeje televizí.

„Za posledních 14 dní, kdy ČT oznámila změny ve vysílání, jsme zaznamenali prudký nárůst zájmu o set top boxy podporující DVB-T2, prodeje se najednou zmnohonásobily,” uvedla mluvčí Datartu Iva Pavlousková. Při pohledu na Heuréku zjišťujeme, že ceny nejlépe prodávaných set top boxů se pohybují mezi 700 a 1500 korun.

Nárůst prodeje televizí se dá očekávat i s nastávajícím mistrovství světa ve fotbale, které se odehraje v červnu a červenci v Rusku. Kromě touhy po kvalitnějším obraze bude některé zákazníky letos motivovat i možnost naladit ČT sport, kde budou některé ze zápasů mistrovství přenášeny.

Největší internetový obchod Alza.cz očekává nárůst prodeje televizí o pětinu a podle interního odhadu společnosti zákazníci raději sáhnou po nové televizi než po set top boxu.

Česká televize má přepnutí vysílání v plánu po spuštění všech vysílačů a ukončení mistrovství světa v hokeji. Program ČT sport nahradí na jeho místě ČT :D/art. V současnosti pokrývá síť se standardem DVB-T2 přes 98 procent území České republiky. Změna se týká pouze domácností, které přijímají přímo pozemní vysílání, nikoliv těch, které jsou zákazníky dalších distributorů jako je O2 nebo UPC.

Zdroj: ceskenoviny.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.