Některé procesory Ryzen 5 1600(X) mají více jader

Na několika internetových fórech se objevily informace, že některé z procesorů Ryzen 5 1600 a Ryzen 5 1600X od společnosti AMD mají 8 jader a 16 vláken. Původně přitom měly mít 6 jader a 12 vláken. Šťastlivci, kteří tyto procesory koupili, uvádějí, že je tuto informaci potvrzuje nejen systém, ale i výkonnostní testy. Jejich výkon je srovnatelný s procesory respektive Ryzen 7 1800 X. V případě výkonu procesoru Ryzen 5 1600 neexistuje v skupině Ryzen 7 přesný protějšek.

Dotyčné čipy se objevily především v Jižní Koreji a podle informací z internetových fór se jedná o várku čipů, která byla vyrobena v továrně v Malajsii v týdnu od třetího do desátého září. Pokud se skutečně jedná o procesory 1800 X, získali tak uživatelé téměř dvakrát tak dobrý procesor, než který si plánovali zakoupit.

Proč přesně k celé situaci došlo, není známo. Existuje na to však několik názorů. Vzhledem k tomu, že je každý čip před zabalením otestován, je velice nepravděpodobné, že by o celé situaci AMD nevědělo, neboť by se na chybu přišlo při kontrole. Pravděpodobnější jsou jiné dvě verze. Podle první z nich potřebovalo AMD pokrýt zvýšený zájem zákazníků o procesory Ryzen 5 1600 a Ryzen 5 1600 X a tak dávku doplnilo lepšími. Druhá teorie hovoří o možné cílené kampani, která má rozpoutat vyšší zájem o procesory AMD. Určitě se najde množství uživatelů, kteří delší dobu uvažují o novém PC, a tak se nyní pokusí vyhrát v křemíkové loterii.

Obecně se dá předpokládat, že celá situace AMD nijak nepoškodí, finanční škody, které utrpěla, nejsou nijak zásadní, a naopak by celá situace mohla rozpoutat nový zájem o značku zvláště v době, kdy konkurenční Intel vypouští na trh novou generaci svých čipů.

Zdroj: hothardware.com, wccftech.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.