Zdroj: forum.xda-developers.com

Některé telefony Google Pixel 5 mají vadu, která může negativně ovlivnit odolnost proti prachu a vodě

V zemích, kde se nejnovější Google Pixel 5 dostal do prodeje, byl překvapivě rychle vyprodán. A poptávka po něm neopadá, spíše naopak. V České republice si na něj budeme muset ale ještě chvíli počkat. Zatím není známo ani datum, ani doporučená prodejní cena. Pokud ale patříte mezi netrpělivé budoucí majitele, zpozorněte.

Někteří uživatelé, kteří již telefon vlastní, si totiž všimli možná dosti fatálního problému – mezi hliníkovým rámečkem telefonu a plastovým displejem se totiž u některých zařízení objevila mezera. Ta by mohla mít dost neblahé následky, a to zejména co se týče odolnosti tohoto modelu. Google Pixel 5 se totiž pyšní nejvyšším stupněm krytí IP68, který zaručuje jak odolnost proti vniknutí cizího tělesa (především prachu), tak i odolnosti proti vodě (v tomto případě dokonce proti ponoření minimálně do 1 metru po dobu minimálně 30 minut).

Zdá se, že místo, kde k sobě obě části telefonu nedoléhají, se u různých uživatelů liší. Nejčastěji se však nachází v oblasti selfie fotoaparátu, potom také v horní části telefonu a nad slotem pro SIM kartu na levé straně. Zdá se, že nejhůře je na tom černá barva (ve skutečnosti je to ale pravděpodobně způsobeno jen nejsilnějším kontrastem), problémy se prokazatelně vyskytují i u zelené varianty.

Kromě běžných uživatelů na stejný problém upozornili také redaktoři serveru Android Police. Toto téma se také aktuálně řeší na fóru Pixel Phone Help a fóru XDA, kde je možné nalézt i několik fotografií dokumentujících uvedenou chybu. Důležité přitom je, že vada byla na zařízeních přítomna hned po vybalení z krabice, a nevznikla tedy až při manipulaci.

To nejdůležitější – tedy zda mezera ovlivňuje odolnost telefonu – prozatím známo není. Předpokládáme ale, že se to brzy od samotných uživatelů dozvíme. Ať už jde o vážnou chybu, nebo jen o kosmetickou vadu, pravdou je, že tato zpráva na reputaci Pixelu 5 rozhodně nepřidala.

Zdroj: pocketnow.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.