Foto: Unsplash

Někteří majitelé Apple Vision Pro si stěžují na praskající sklo

Někteří majitelé headsetu za 3 500 dolarů řeší nepříjemné potíže – na skle předního krytu se vytvořila tenká vlasová prasklina. Bohužel přitom nejde o ojedinělý problém, podle zpráv na Redditu jej řeší přinejmenším několik uživatelů. Prozatím není jasné, kolika kusů se to týká a příčina problému zatím není známa. Podobný vzhled prasklin a zřejmě jen malý počet postižených kusů však naznačuje, že jde o výrobní vadu.

Nicméně pokud Apple problém oficiálně neuzná jako výrobní vadu, nemusí se na prasklinu vztahovat záruka. To je údajně případ některých postižených uživatelů. Ti tak mají zaplatit 300 dolarů za opravu krycího skla, pokud mají pojištění AppleCare. V opačném případě je cena za opravu 800 dolarů.

Jak poznamenává MacRumors, Apple často nabízí speciální opravárenské programy pro rozpoznané hardwarové problémy, ale to se pravděpodobně stane pouze v případě, že existuje dostatek hlášení, aby společnost plně prošetřila záležitost a identifikovala problém.

Není to přitom poprvé, co je jablečné zařízení náchylné k nějakému typu poškození. Například mnoho uživatelů prvního iPodu nano zjistilo, že se velmi snadno poškrábe. Následovala žaloba a společnost Apple souhlasila s vyplacením vyrovnání ve výši 22,5 milionu dolarů.

Zdroj: engadget.com